30 вересня в Острозькій академії відбулася міжнародна конференція “Футурологічний конгрес. Фантастичні світи Станіслава Лема”. Одним із яскравих моментів заходу стало оголошення Волинською бізнес-школою конкурсу короткої прози про майбутнє “Час zero”.

Заступниця директора бізнес-школи і доповідачка конгресу Марина Ткаченко розповіла, що є така практика у світі, коли представники влади, структури, які займаються безпекою, в тому числі боротьбою з тероризмом і проєктуванням будь-яких форматів майбутнього, збирають в себе письменників-фантастів і просять писати про майбутнє, прогнозувати різноманітні варіанти розвитку подій.

Майбутнє може піти по різних сценаріях: можна стикнутися із кліматичними кризами, з ще невідомими нам загрозами, які Талеб назвав “чорними лебедями”. Тому нам обов’язково потрібні сценарії майбутнього. Іншого адекватного способу їх напрацювання, крім як робити це шляхом написання гарної соціально-філософської фантастики, немає.

Потрібно, щоб таких текстів було більше, нам варто насичувати ними простір, гуманітарний дискурс. Ми дуже хочемо, щоб молоді письменники почали працювати в цьому напрямку.

Тому ми оголосили конкурс короткої прози: оповідання, новели, есеї про майбутнє. І це стосується не просто технологічних проривів – це очевидно. А перш за все, суспільних відносин, нових способів існування, науки, освіти, людських взаємин, нових професій, труднощів, з якими людство може стикнутися. Нас цікавить антропологічний поворот.

Волинська бізнес-школа працює з майбутнім вже зараз: ми займаємося проблематикою розвитку регіону з управлінцями, які прагнуть розвивати території. Ми вважаємо, що допомога у створенні нових потужних текстів, літературних світів – це пряма робота з майбутнім. Ми так підсилюємо самі себе.

Слідкуйте за оновленнями на сайті, будемо знайомити вас із суддями конкурсу та його умовами.