Директор VBS Олексій Губанов про мету і головні орієнтири на етапі створення бізнес-школи

 

  • Що таке ВБШ?

Це бізнес-школа, яка працює на Волинь. Саме на Волині історичній — так ми уявляємо нашу географію. Це кілька областей і районів, які мають ментальний історичний зв’язок із Волинню. Бізнес-школа — це про освіту бізнесу, підприємців, в першу чергу, малого, середнього (бо великого тут не так вже й багато). Це те, чим ми можемо допомогти регіональному розвитку, допомогаючи підприємцям, малому бізнесу розвиватися, ставати мудрішими, хитрішими, управнішими. Щоб вигравати конкурентну боротьбу і відповідно розвивати територію, де цей бізнес діє. Цей розвиток підприємництва ефективний ще й силами спільноти, яка підсилює кожного з учасників. Це те, до чого ми прагнемо, до чого хочеться прийти.

 

  • Чому «Волинська»?

Тому що ми тут живемо. Волинь — це наш регіон. Наш — це про тих людей, які мають стосунок до бізнес-школи: засновників, команди, учасників. Ми всі тут. Ніхто із нас не збирається звідси кудись їхати, тікати чи переїжджати. Ми хочемо краще жити тут. Тому це те, що ми можемо зробити для покращення ситуації навколо того місця, де ми знаходимося.

 

  • Чому при Острозькій академії?

Тут два аспекти. Перший. Тому що Острозька академія сама собою є зразком дуже дуже ефективного, швидкого, для багатьох несподіваного, розвитку. Тут, на Волині, історичній. З нічого у серйозний заклад. Зусиллями, зрозуміло що, у першу чергу, ректора, але і його команди, яка з ним давно цим займається. І це реалізований приклад, який точно може дати багатьом, хто що щось починає.

Всі інші навчальні заклади не мають такої історії такого швидкого розвитку з нуля до солідного результату. У всіх була вже існуюча база. Зрозуміло, що були і нові навчальні заклади. Але національний університет, державний, ще й такий історичний, є дуже показовий і класний. Бо він відроджував перший у Східній Європі вищий навчальний заклад. І безпосередньо сама постать ректора дуже серйозну роль відіграла. Це людина, яка собі і оточенню довела, що таке є можливим: такі мрії, такі складні проєкти тут можливо реалізовувати.

Тому бізнес-школа, яка щось подібне намагатиметься у майбутньому допомогати роботи підприємцям, цілком логічно, що саме у такому закладі.

Є другий аспект. Якщо ми говоримо про Волинь історичну, а не окремо взяту область, то Острог, як місто, як історичне місто для Волині, теж є дуже вдалим. І плюс, воно у певній мірі «мирить» Рівне і Луцьк, які між собою конкурують в певному сенсі. Тому якби ми це робили, скажімо, у Рівному, то Луцьк до цього ставився б так, як зазвичай ставиться до всього, що відбувається в Рівному. Як і Рівне до всього, що відбувається у Луцьку. Ця нездорова, на нашу думку конкуренція, була б не на користь бізнес-школі. Тому Волинська бізнес-школа у історичному місті Волині, а саме в Острозі. Яке не претендує на статус центру адміністративного і не конкурує з іншими містами. А просто доводить, що в історичному аспекті і в реалізації таких новаційних проєктів можна бути успішним.

 

  • Чим Волинська бізнес-школа унікальна?

По перше, VBS – це про певний регіон, а не вцілому про країну. Зрозуміло, що ми будемо раді слухачам і з інших регіонів. Ми не закриваємо двері для інших міст. Але акценти тут місцеві. Інші бізнес-школи таких акцентів не роблять. Волинська бізнес-школа і ця регіоналізація обумовлена не ринком, а не обхідністю допомогти розвитку конкретного регіону. Тому така не зовсім притаманна бізнес-школам функція, напевно, і відрізняє Волинську бізнес-школу від інших. VBS мріє, бажає бути певним драйвером розвитку загалом регіонального і допомагати чим зможе цьому процесу. Інші бізнес-школи подібних речей не декларують. Вони декларують допомогу в розвиткові навчальному закладу або свою діяльність поширюють на дуже велику територію. VBS влаштована дещо інакше і в цьому її особливість.